Kadra szkoły

Kadra szkoły to grupa wolontariuszy, składająca się z wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, specjalistów.

dr Lidia Zabrocka

Dyrektor

Założycielka i nauczycielka szkoły.

Dr nauk farmaceutycznych. Wieloletni nauczyciel akademicki. Doświadczony nauczyciel polonijny. Aktywny członek wielu fundacji i organizacji społecznych. Autor i uczestnik polonijnych projektów kulturalno – edukacyjnych. Mocno zaangażowana w życie Polonii belgijskiej. Artystyczna dusza.

Kadra

Grono nauczycielskie 2022/2023

Betka-Gronek

WICEDYREKTOR SZKOŁY
Wychowawca klasy 1

Bernadetta Gronek

Nauczyciel religii i wychowania do życia w rodzinie z 10-cio letnim stażem pracy w placówkach edukacyjnych od przedszkoli po szkoły średnie. Absolwentka UKSW w Warszawie (specjalista pracy z rodziną). Wykładowca w ŁWSH w Żarach. Studia podyplomowe Teologia na Uniwersytecie Szczecińskim. Przyjaciel dzieci i młodzieży. W czołówce zainteresowań- psychologia. Osoba odpowiedzialna i sumienna.

Malgorzata-Ciosek

Wychowawca przedszkolny

Małgorzata Ciosek

Nauczyciel mianowany z 10-cio letnim stażem. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku andragogika i oligofrenopedagogika. Ambitna, pracowita i zawsze uśmiechniętą. Niezwykle punktualna. Interesuje się dobrą książką.

Sylwia-Stanek

Wychowawca klasy 2

Sylwia Stanek

Biolog z wykształcenia i zamiłowania. Pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego. Absolwentka dwóch kierunków podyplomowych, kursów psychologicznych z zakresu relacji interpersonalnych. Nauczyciel z doświadczeniem i pasją: biologii, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Miłośniczka przyrody, ogrodów, psów. Aktywna, empatyczna optymistka

Boguslawa_Madej

WYCHOWAWCA KLASY 3

Bogusława Madej

Absolwentka ochrony środowiska oraz studiów podyplomowych z zakresu zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobyła jako nauczyciel edukacji przedszkolnej w Krakowie. Jej cel zawodowy to wspieranie rozwoju dziecka, w realizacji którego przyświeca jej maksyma chińskiego filozofa Konfucjusza: „Powiedz a
zapomnę, pokaż a zapamiętam, daj mi działać, a zrozumiem”. Kocha góry, naturę i dobrą książkę.

Katarzyna-Malec

Wychowawca klasy

zerówkowej

Instruktorka: Rytmika

Katarzyna Malec

Magister pedagogiki z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą. Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa oraz wychowania fizycznego. Wychowawca kolonijny oraz instruktor fitness i pływania. W swojej pracy stawia na bezpieczeństwo, rozbudzanie pasji, dążenie do wszechstronnego rozwoju zainteresowań i rozbudzanie pasji wśród uczniów. Uwielbia aktywnie spędzać czas wolny z rodziną, poznawać ciekawe miejsca i nowych ludzi.

Kinga_Sochaczewska

Wychowawca przedszkolny

Kinga Sochaczewska

Zafascynowana pedagogiką Marii Montessori: „W obecności dziecka opuszcza nas nieufność, stajemy się delikatni i życzliwi, bowiem kiedy skupiamy się wokół dziecka, ogrzewa nas płomień życia, który płonie tam, skąd życie wzięło początek”. Ostoja spokoju i cierpliwości, pragnąca towarzyszyć dziecięcym pasjom od początku rozwoju małego człowieka. Kocha naturę i zwierzęta, w szczególności psy.

Marta_Gralak

WYCHOWAWCA KLASY 6
POLSKI OD PODSTAW

Marta Gralak

Absolwentka pedagogiki na UMK w Toruniu. Posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku szkolnym oraz przedszkolnym.  Jest również nauczycielem języka polskiego jako obcego dla dorosłych. Rozumie aspekty dwujęzyczności.  Pasjonuje się literaturą oraz historią. Uwielbia podróże. Zawsze uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do świata i ludzi.

zdj_Agnieszka_Salamon

WYCHOWAWCA KLASY 4

Agnieszka Salamon

Absolwentka Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, magister teologii praktycznej z licencjatem rzymskim. Ukończyła również Podyplomowe Studium Dziennikarskie, a także Biologię i Przyrodę na Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu. Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim doświadczeniem pracy z uczniami we wszystkich typach szkół oraz uczniami ze spektrum autyzmu, w szczególności z zespołem Aspergera. Pasjonuje się grą na gitarze, historią i poezją śpiewaną.

Nauczycielki w latach ubiegłych

Agnieszka-Hanasz

Wychowawca klasy:

Język polski

od podstaw

(2020/2021)

Agnieszka Hanasz

Wykwalifikowany pedagog z uprawnieniami i doświadczeniem w pracy jako terapeuta dysleksji, integracji sensorycznej. Oligofrenopedagog i dogoterapeuta. Z zamiłowania – instruktor harcerski. Ukończyła kurs ratownika medycznego. Kocha zwierzęta, a w szczególności psy i konie.

Sylwia_Wezgowiec

Prowadząca:

RYTMIKA

(2020/2021)

Sylwia Weżgowiec

Nauczyciel mianowany wychowania fizycznego. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness w rożnych formach gimnastyki. Oligofrenopedagog. Trener personalny i trener pływania. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  Uwielbiająca pracę z dziećmi i młodzieżą. Nie wyobraża sobie życia bez ludzi i sportu.

Michalina-Jurkowlaniec

Prowadząca:

JĘZYK POLSKI

DLA DOROSŁYCH

(2020/2021)

Michalina Jurkowlaniec

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego na specjalizacji Nauczanie języka polskiego jako obcego. Ma doświadczenie w pracy jako lektorka na Uniwersytecie w Mons, we Wrocławiu i w Turynie. Jest również egzaminatorką w trakcie państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego.

Izabela-Gryciuk

Wychowawca klasy

pierwszej (2020/2021)

Izabela Gryciuk

Nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej z 20-sto letnim stażem pracy, również w szkołach polonijnych. Lubi pracę z dziećmi, która jak mówi: uskrzydla i nadaje energii życiu. Twórcza, kreatywna.